Nechcete už být sami s nemocí, kterou nenávidíte?


Tak si pojďte přečíst můj příběh a zjistěte, že v tom nejste sami. Připadáte si ztracení a ve vašem okolí vám nikdo nerozumí? I když se snaží, tak vy víte, že vlastní zkušenost je naprosto něco jiného? Chápu, já osobně jsem si prošla roky trápení a díky ulcerózní kolitidě jsem dneska silnější. V eBook otevřeně mluvím o všech strastech s nemocí.

Ve svém boji s ulcerózní kolitidou jsem došla až do šťastného konce. Dneska mám život bez věčných bolestí břicha, průjmů a dalších negativ nemoci. Celý svůj životní příběh vyprávím v eBooku. Nechci, aby byl kdokoliv další ztracený, tak jako jsem byla já pouhých v 17 letech. Koukněte na video.

Kdo jsem a co dělám?

„Baví mě dávat lidem energii a radost. Prostřednictvím mých textů pomáhám čtenářům zjistit, že v těžkých nemocech nejsou sami a že humor nám vždy zůstane.“

Psaní se v různých formách věnuji 6 let, ale vlastně už od dospívání jsem si něco psala. 

Ulcerózní kolitidu mi doktoři zjistili v roce 2005. Prožila jsem s ní své dospívání, střední a vysokou školu. Jizvy po ní mám na těle do smrti, ale jsem díky ní silnější. Jak je to možné?

 

17 let s ulcerózní kolitidou

Když se ohlédnu za dny a roky strávenými běháním na wc a polykáním prášků, tak bych dnes dělala věci už jinak. Jak? O tom jsem se rozepsala ve svém eBooku. Každý si musí projít svou cestu sám, ale já vám mohu nabídnout příběh, který se skutečně stal. Doufám, že díky němu budete mít tu vaši cestu méně klikatou a budete vědět, že netrpíte sami.

Já jsem dnes zdravá. Žiju svůj vlastní spokojený život. Neberu hrsti prášků a hlavně neběhám na záchod každých pět minut. Nebylo to hned a některé negativní zážitky jsem si mohla ušetřit. V nejhorších chvílích jsem hledala spojence, a životní příběhy stejně nemocných lidí, jsem úplně hltala.

Vaši nemoc tento eBooku nevyléčí, ale pobavíte se u něj. Zjistíte, jak nemoc vnímá okolí, jak se dá pracovat s psychikou a slibuji spoustu historek o běhání na wc. Někdy jde pěkně do tuhého, ale na konci jsem zdravá a užívám si každý den po svém.

Co v eBooku najdete?

Můj životní příběh

Udělala jsem velký krok mimo svou komfortní zónu a napsala jsem, jak mi ulcerózní kolitida zamíchala se životem. Chtěla bych tím dát informace lidem, které cesta a život s nemocí teprve čeká. I těm, kteří chtějí znát příběh dalšího pacienta.

Zpověď mých blízkých

Dala jsem otázky na tělo svým milovaných. Těžká nemoc není těžká jen pro pacienta, ale velmi intenzivně ji prožívá i rodina a blízcí. V eBook jsou také jejich názory a postřehy. Jde o hodně přínosný pohled na věc z jiné strany.

Terapeutický deník

Pište si také své myšlenky a nakopněte díky psací terapii vlastní psychické zdraví. K eBooku jsem přidala zdarma jako BONUS terapeutický deník. Já si psaním deníku ulevuji dlouho a pomáhá mi to zvládnout život. Je skvělé po letech pak číst své deníky. Doporučuji to všem.


Bonus navíc

Terapeutický deník

K eBooku jsem přidala i bonus – terapeutický deník. S čím vám stránky deníku pomohou:

Vyčistíte si hlavu. Hodíte na papír to, co vám v hlavě zabírá moc místa.

Ulevíte si od psychické bolesti. Papír deníku vás bude vždycky poslouchat a nikdy vás nebude kritizovat.

Uděláte si čas pro sebe a na svou psychickou regeneraci.

Naučíte se pravidelný a zdraví návyk. 

Vaše kreativita se vyřádí a užijete si zábavu.

V deníku jsou stránky navíc, kterými budete moct pokračovat dál v psaní.

Reference

E-book Kláry mě velice zaujal. Čekala jsem povídání o tom, který dieta či strava jí pomohly, ale nedočkala jsem se. Je to příběh nemocné dívky, který dospěla v sebevědomou ženu i díky nemoci. Jde s kůží na trh, nechává nás nahlédnout do svého nitra a ukazuje život s nemocí bez příkras. Moc se mi líbil konec, ale nechci vás připravit o překvapení, prostě si e-Book kupte a přečtete.
Já hlavně obdivuji odvahu Klarky svěřit se s tak vážnou nemoci světu. Podělit se o všechny pocity, prohry i vítězství. Je v tom síla, co nám všem dodává odhodláni se v životě postavit všem překážkám. A baví mě i možnost zapisovat si své vlastní poznámky přímo v e-booku. Vřele doporučuji si ho koupit.
Taťána Chaloupková
Podnikatelka
Odvážná osobní zpověď inspirativní a silné ženy, která osloví nepochybně každého. Otevírá témata o kterých by se mělo mluvit a která by neměla být tabu. Křehkost lidského zdraví a duše je podle mě stále opomíjena a nedostává se ji dostatečné pozornosti. Pokud vy sami nebo někdo z vašeho okolní trpí nějakým střevním onemocněním, neváhejte ani vteřinu. Dodá vám odvahu a porozumění.
Martina Škorubová
Referent
Kláry ebook mě zaujal už interním názvem "Život o hovně", a tak jsem ho přečetla hned na jeden zátah. Líbí se mi Klářin pozitivní přístup k životu, i přes nepříjemné zkušenosti, kterým musela kvůli své nemoci čelit, a že jich bylo! Interview s rodinou a blízkými posouvá čtení ještě blíž k srdci.


Co vás možná napadne?

Vždyť mě ten eBook stejně nevyléčí?

Ne. Vaše fyzické tělo tyhle řádky do kupy nedají. Ale s psychikou vám pomoct mohou. Vyzkoušíte si terapeutickou techniku psaní deníku. Protože v životě máme někdy tak velkou bolest, že ji musíme uvolnit a vypsat se z ní. Psaní deníku opravdu pomáhá, zažila jsem to. Nakonec se vám třeba uleví i na fyzickém těle.

Co mi dá, že si přečtu něčí příběh?

Zjistíte, že nejste ve složité situaci sami. Budete vědět, co můžete od ulcerózní kolitidy čekat. Doufám, že vás stránky eBooku motivují ke zlepšení psychického zdraví. Minimálně zjistíte, že fyzické tělo se bez naší psychiky neobejde.

Chci vidět, co to zase bude za skvělou dietu…

Žádná 🙂 Já jsem v těžkých letech s ulcerózní kolitidou úplně nenáviděla zaručené recepty, jak se dietou nemoci zbavit. Zkusila jsem všechno možné a NIC mi nefungovalo. Tak se nestresujte JEN dietou a myslete na tělo jako na komplex. Samozřejmě strava je u střevních zánětů zásadní, ale o tom je mnoho a mnoho jiných knih. Já jsem se zaměřila na život jako takový a prožívání velkých životních změn, které byly u mě vždycky ve stínu ulcerózní kolitidy.

Proč mě eBook má zajímat, když ulcerózní kolitidu nemám? 

Třeba je ve vašem okolí někdo, kdo ulcerózní kolitidu nebo crohnovu nemoc má a vy budete díky přečtení eBooku víc empatičtí. Možná pracujete jako zdravotník a s pacienty se střevními záněty se setkáváte v práci. Podívejte se na celou nemoc očima pacienta, který zažívá vaši péči a léčbu na vlastní kůži.

Další pacient, který se veřejně lituje. To nechci číst.

To ne 🙂 Můj eBook rozhodně neberu jako fňukací román. Naopak se snažím najít světlo i tam, kde byla tma největší. Zkuste se nechat tímhle přístupem inspirovat a vneste kus dobré nálady i do toho vlastního příběhu.