Mám ulcerózní kolitidu. Máš ji také?

Tajemná nemoc s názvem ulcerózní kolitida. V Čechách tuto autoimunitní nemoc má 150 lidí na 100 000 obyvatel. Není tolik známá, a tak o ní chci tady psát. Já jsem jednou z pacientů, kteří si s ulcerózní kolitidou prošli peklem. Co je hodně nepříjemné, je fakt, že 20 % nemocných ulcerózní kolitidou jsou děti pod 18 let. U mě nemoc zjistili těsně pod touto hranicí v 17 letech.

Když jsem měla nemoc nejhorší, což bylo asi v mých 24 letech, tak jsem pátrala po spřízněné duši, která by mi řekla, já mám taky tu blbou nemoc – ulcerózní kolitidu. Ale nikoho jsem nenašla. V té době bylo jen málo zdrojů, které by o nemoci psaly.

Tak jsem si teď po 10 letech řekla, že vystoupím ze své komfortní zóny a natočím videa, kde řeknu víc k tomu, co mi na nemoci vadilo. Třeba si video najde cestu k někomu, kdo také hledá spřízněnou duši, která už má to nejhorší za sebou a ví, že na konci cesty s ulcerózní kolitidou je plnohodnotný život.

Samozřejmě, že na každé špatné situaci, která se mi děla, bych našla milion věcí, co mi vadily. Ale já osobně potřebuji ve svém životě i něco pozitivního. I když jsem na dně a dost blbě se ty pozitivní události hledají. Aleee… zamyslela jsem se a fakt jsem přišla i na výhody ulcerózní kolitidy. Mluvím o nich ve videu.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Přeji všem hodně síly a zdravím. Svůj příběh, plný zážitků s ulcerózní kolitidou, jsem popsala ve svém autorském eBooku.

Podívala jsem se na nemoc i z pozitivní stránky, protože člověk nemůže pořád jen pojovat. Mě osobně ulcerózní kolitida naučila minimálně 10 věcí. A co naučila vás?

 

2 názory na “Mám ulcerózní kolitidu. Máš ji také?”

  1. Dobrý den Klárko jsem babička jedenáctileté vnučky.Třetím rokem vlastně v osmi letech přišli na nemoc ulcerosní kolitida,nebu vše popisovat,jak nemoc probíhá vše jste dokonale popsala a vše je jak přes kopírák.Dnes je v takové fázi,že má vývod a má jít na operaci odstranění tlustého střeva a udělají tak zvaný,,pouch,,vše jsem si přečetela,to víte máme strach,ale bohužel jiná možnost není 😭prosí vím,že máte operaci za sebou děkuji za vaše videa a vysvětlování.Jak se nyní cítě moc děkuji přeji vše nej hodně zdravíčka ❤️❤️❤️🍀🍀🍀s pozdravem Věra

    1. Dobrý den, paní Věro, Vaše zpráva mě moc potěšila. Opravdu mě mrzí, že má vnučka takové trápení, to musí být hrozné pro celou rodinu. 😔 Přeji Vám a i Vaší vnučce, aby po operaci byla spokojená jako já a zdraví jí už tolik netrápilo! Děkuji za přečtení článků a zhlédnutí videí. Fajn den přeju

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *