Udělejte si svatbu podle sebe. Jak jsme na to šli my?

A je to tu, budeme se brát. Bude svatba. Jste plní lásky, radosti, štěstí a představ o tom, jaké to bude. Tak tu radostnou událost vyšlete do světa a vaše romantické představy se setkají s realitou, s rozpočtem, nároky a představami jiných … Oni ale nejsem nevěsta a ženich. To jsme si opakovali jako mantru při našich přípravách.

Místo na svatbu coworking prostor. Ou

Tam, kde se cítíte dobře, odkud máte třeba příjemné společné zážitky nebo prostě se vám tam líbí. Může to být louka u rybníka, hotel Hilton, je to jedno a rozhodnutí je vždycky na každém páru. U nás to byl prostor pro sdílená pracovní místa v centru Prahy tak zvaný coworking. Zpětně doufám, že to hosté ocenili, protože se dostali do netradičního místa. Místo se jmenuje Opero a je to nádherný historický dům, kde jsme se cítili opravdu příjemně. Doporučuji všem si vybrat vlastní místo a snažit se nenechat si něco vnutit, pokud se vám to nelíbí.

Penis na rozlučce, pro někoho ok. Pro mě ne

Já vím, že tohle má být fór a sranda, že na rozlučku se svobodou si holky vezmou brčko s penisem nebo konfety s penisem. Je na každé, jak to chce a nechci se tomu nijak vysmívat nebo to negovat.  Jen chci říct, jak jsem to měla já. V mém případě mi nedávalo smysl tam tyhle věci mít, a to z jednoho prostého důvodu: Ta oslava by měla být o nevěstě a o ostatních holkách a ženách. Není potřeba do toho tahat penis. Z mého pohledu, je to oslava žen. Takže za mě večer bez penisů. Na tohle můžeme mít každá jíný názor, ale hlavně si to užít s kamarádkami, které máme rády.

Řekli jsme ne tradicím

Jsou tu tradice, které s manželem obecně máme rádi. Například na Vánoce zdobíme stromeček, dáváme si dárky, rozkrojíme jablko, jdeme na procházku a další. Každý pár a rodina by si podle mého názoru měl nastavit a říct, jaké tradice chce dodržovat a třeba si vymyslet jen svoje vlastní. U těch svatebních tradic, jsme si nedokázali představit, že bychom měli jíst polévku z jednoho talíře ovázaní ubrusem, když už spolu pár let žijeme. Stejně tak rozbíjení talíře nám nedávalo smysl. Také přenášení nevěsty přes špagát s dětskými věcmi. Za každou tradicí jsme hledali důvod, proč to dělat a ani u jedné jsme ho v našem případě nenašli. Tradice rozhodně neodsuzuji, jen z vlastní zkušenosti vím, že pokud vám to nedává smysl, nedělejte to.

Užít se svatební den. Povolit si zábavu

Často jsem od nevěst a ženichů slýchala, my jsme si ten den vůbec neužili a strašně rychle ten den uteklo. Ach jo.  Já vím, je to jen jeden den, to jsme věděli všichni dopředu. Víc dnů bychom ani oslavovat nezvládli.  Jak kdo.  Je to stres a spousta emotivních situací, to je jasné. ALE zábavu si můžete dovolit, není potřeba mít na čele neustále starostlivou vrásku kvůli tomu, jak se to líbí ostatním, jestli je jídlo dobré a dort dost upečený. My se snažili soustředit jeden na druhého, dát si dobré jídlo a užít si zábavu s rodinou a přáteli. Není to vždycky jednoduché, protože chcete, aby ten váš den byl co nejhezčí, ale zkuste se i tak uvolnit. Pak je to ještě víc fajn.

Nestihnout se na svatbě najíst je jen naše volba

My jsme si na svatbu na doporučení kamarádky a našeho ochutnávání jejich skvělého jídla vybrali catering Sweet & Peppers DAYS. A neochutnat a neužít si jejich jídlo na naší svatbě by byl hřích. Máme oba rádi dobré jídlo, a tak nepřicházelo v úvahu, že si na chvíli nesedneme a nedáme si něco dobrého. Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré si nechat čas na ochutnávání, vždyť to všechno platíte vy, tak si jídlo vychutnejte taky.

Vypustit z hlavy nekonečné seznamy

Už je tu svatební den. Poslední přípravy vrcholí. Ještě organizujete poslední věci a říkáte všem, co mají dělat a pak je to tu. Jdete k oltáři a tady je právě ten moment, kdy už to začalo. Nesnažte se všechno pořád řídit. Je to těžké, když máte řídící syndrom jako já. Ale nechte to na ostatních a vyberte si svědky a kamarády, kteří vám pomohou a nechají vás pustit z hlavy všechny seznamy a povinnosti. Ten svatební den je přeci jen jeden, snad. 

Schopní svědkové jsou základ

Nám na svatbě hodně pomohla rodina, kamarádi a svědkové. Ať už naplánovaní rozluček, doporučení cateringu nebo organizace na místě. Co za nás mohu doporučit je, nechte si se zařizováním pomoct. Vy si řekněte, co chcete a realizaci nechte klidně na ostatních. Oni za to jsou většinou hodně rádi a kolikrát to ještě zlepší vztahy.

Ničeho nelitujte

Vlivem stresu, náhody nebo přírodních vlivů nemusí být ten váš den přesně takový, jaký jste si představovali a vysnili. Nám například celý den pršelo. Prsten jsem manželovi nasadila na pravou ruku, protože ji nastavil! A jiné drobnější kiksy, které se prostě nějak vyřešily a ničeho nelitujeme. Víme, že se těm situacím budeme smát ještě dlouho a vzniknou z toho dokonalé rodinné historky.

Užijte si váš vysněný svatební den podle vašich představ. Pro další inspiraci koukněte do sekce život.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *