Žádost o ruku u pohádkového jezera ve Skotsku

Manžel mě požádal o ruku na naší dovolené na skotské Vysočině. Bylo to velké překvapení, které jsem málem odhalila. V půjčovně aut mu nefungovala zadaná kreditní karta, protože limit byl překročený. Nakonec mi důvod překročení limitu nějak zdůvodnil a já to vzala, protože jsem byla celá rozptýlená novými vjemy ve Skotsku.

Dovolené předcházelo ještě další drama, když do nás ještě v Čechách v pražském tunelu Blanka narazil kamion. Vezli jsme zrovna psa na hlídání k ségře před dovolenou. Najednou se přiřítil kamion, který naše auto údajně neviděl. Kvůli tomu měl manžel řešení ještě pár dní na dovolené a s autem nám pomáhali jeho rodiče na dálku. Při nehodě se nám naštěstí nic nestalo, a tak jsme mohli klidně odletět.

Dovolenou jsme si krásně užívali, cestovali z místa na místo, jak píšu v dalším článku. Jediná vada na kráse byla, že manžel asi ze stresu s autem a plánováním překvapení, dostal teploty. Ale neúnavně se mnou objížděl všechny památky, jen jsme nebyli pryč celý den a odpoledne a večer odpočíval.

Docela nás chytlo sledovat pořad Dinner date v jejich skotské televizi. To bylo naše společné guilty preasure a u toho jsme si dávali dobroty z Tesca.

Cairngormský národní park

Jedním z našich posledních výletů byla návštěva jednoho místa v Cairngormském národním parku. Kolem parku jsme jeli při cestě do Inverness a hned jsme věděli, že se sem vrátíme. V parku je spousta míst k návštěvě: hory, řeky, jezera, co jen hrdlo ráčí. My jsme měli čas jen a na jedno místo a to bylo jezero Loch An Ailein se zatopeným hradem uvnitř uprostřed. Taková tajemná pohádka.

Jezero Loch An Eilein

Kolem jezera je pěkná asi pět kilometrů dlouhá trasa na výšlap. Můžete se kochat nespoutanou přírodou, krásnými lesními mýtinami a výhledem na jezero.

Manžel mi pak vyprávěl, že čekal, až uvidí nějaké romantické místo k žádosti o ruku. Našel jednu mýtinu a říká mi, že se tam půjdeme podívat. Já nadšeně odvětila, tak jooo, já se tam vyčůrám. Takže jsem úspěšně zhatila první možnost. Ale on ten prsten vezl až sem a nenechal se odradit. Druhé místo byl starý kmen stromu, který ležel na břehu jezera. Bylo v něm vyrytých spousty vzkazů se srdíčky, no prostě místo plné atmosféry a romantiky.

Žádost o ruku

Samotná žádost proběhla v klasickém stylu. On si kleknul, já otevřela pusu překvapením, pak mě požádal o ruku, mně se nahrnuly slzy do očí a nic jsem neviděla. Řekla jsem ANO a prsten jsem si prohlédla hned po té dojemné chvilce. Byl a je nádherný. Zařadil se ke šperkům, které snad naše rodina bude mít po celé generace. Je z dílny 27jewelery.

Po mém počátečním šoku a překvapení jsme si užívali přítomnost a zbytek procházky. Já jsem se od té doby vznášela štěstím pořád kousek nad zemí. Aaaa sem a aaa tam. Přeju všem zamilovaným takový pocit.

Chtěli jsme to všem říct

Měli jsme velkou radost a byli moc šťastní. Chtěli jsme tu novinku všem říct, aby s námi také mohli prožívat to štěstí. Tak jsme ještě před cestou domů rozeslali zprávy celé rodině a kamarádům. I když byli někteří překvapení, tak nám to všichni přáli a měli velikou radost.

Jak jsme oslavili tu radostnou událost?

Večer po žádosti o ruku jsme si zašli na romantickou večeři v pravé skotské restauraci. Ta byla kousek od našeho ubytování v jedné menší vesnici. Byl to starý kamenný dům, ve kterém bylo příjemné tlumené světlo, červené víno tam měla tu správnou chuť a vyzkoušeli jsme jehněčí. Samozřejmě jsme si dali sladkou tečku. Ideální zakončení perfektního dne.

Skotsko ideální pro žádost o ruku

Manžel vezl prsten zastrčený v peněžence a čekal, jestli ho při kontrole nebude muset vyndat, ale nic po něm nechtěli. A tak nemusel používat triky, aby případně odvedl mou pozornost a pěkně si oddychl.

Nakonec žádost o ruku byla pro mě opravdu velkým a nečekaným překvapením. Navíc ve skotské tajemné krajině plné mýtů a historie. To je moje!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *