5 věcí, která vaše svatba potřebuje k dokonalosti

V minulém článku „Svatební inspirace pro zaneprázdněné nevěsty“, jsem napsala základní body, které byste měli mít ke svatbě vyřešené. Tohle už je jen třešnička na dortu, aby ta vaše svatba byla ještě víc skvělá. Inspirujte se. 

1. Výzdoba

Kde vzít na výzdobu a nekrást? Věci se vám kupí. Tu je potřeba koupit to a pak zase tamto a rozpočet se zvětšuje a nechcete se tolik rozšoupnout?

My jsme si z našeho květinářství vypůjčili sklenice, ve kterých jsme měli malé kytičky na stolech. Já jsem ještě sklenice ovázala mašličkou.

Cedulky na stoly se jmény mi vyrobila mamka, protože její písmo je nejhezčí. Prostor, kde jsme se brali byl sám o sobě dost pěkný a nebylo potřeba ho moc zdobit. My jsme kromě malých květin měli ještě pár velkých a broušené vázy nám půjčili naši.

Využijte co nejvíc toho, že něco možná už máte doma.

Ještě jsme objednali balónky, které byly jako taková fajn třešnička na dortu, hodí se i na fotky a baví děti.

2. Květiny

Tady jsem hledala na Instagramu, a protože Kytky od potoka sleduji už delší dobu a líbí se mi jejich myšlenka, tak jsem oslovila je. Nechala jsem si vyrobit i květinový náramek pro sebe, svědkyni a organizátorku zábavy, plus hřebínek s květinou do vlasů.

Květiny jsme uplatnily i na svatební bráně a samozřejmě jsme měli myrty a korsáže (což jsem nevěděla, co je) a je to taková ta květina do klopy ženicha, svědka a třeba tatínků.

Když máte vybrané dobré květinářství, tak je radost si květiny vybírat. A přístup Kytek od potoka byl moc pěkný, příjemný a osobní.

3. Inspirace

Co by se vám ještě mohlo hodit pro inspiraci?

Například program. Ten většinou má každá svatba. My jsme využili tabuli v místě, kde jsme se brali, aby se všichni mohli podívat kdykoliv a nemuseli jsme program tisknout. Šetřili jsme aspoň trochu naše lesy.

Uvítací svítivá cedule a svítící písmena. Přiznám se bez mučení, že jsem tyto písmena zase viděla na Instagramu a v tom nepřeberném množství věcí mi utkvěly v paměti. Takže jsme do toho šli a k našim písmenům si vzali ještě další tři svítící tabulky. To se hodí.

Brána je také inspirací, kterou jsem vykoukala na Instagramu. Moc se mi líbilo to zpracování a celkově mi to do místa svatby pasovalo. Navíc jsem už věděla, že ji nechám ozdobit květinami. Nakonec jsem byla moc spokojená.

4. Dárky pro hosty

Můžete vymyslet naprosto cokoliv od dárkových balíčků s kávou, malým kaktusem, cukrovím ze svatby. Fantazii se meze nekladou. Nám se líbilo víno, protože manžel je z Moravy, tak se to i hodilo a byli jsme přímo u zdroje. Manželovi rodiče nám zařídili víno od místního vinaře a my jsme si nechali společně s pozvánkami vyrobit od kamarádky i viněty, které jsme pak na vína nalepili.

5. Zábava

Tohle je specialita mé nejlepší kamarádky Míši, takže ona připravila hry, které nás fakt bavily. Nasmáli jsme se, až mě bolela pusa. Měli jsme klasiku se zvedáním bot a otázkami na ženicha a nevěstu. Pak také třeba hru nejzdatnější svatebčan, kdy soutěžící dostávali úkoly a museli je plnit a vyhrál ten nejzdatnější. Třeba přineste něco růžového nebo přineste něco, co patří ženichovi a pak si sedněte na židle, které postupně ubývají.

Chtěla jsem také fotokoutek. Na internetu je spousta takových možností, ale nám už nestačil rozpočet a nechtěli jsme se víc rozšoupnout. Tak jsme vymysleli, že fotokoutek bude, ale malinko jiný. Objednala jsem papírové rekvizity na focení, dají se pořídit celkem levně a u mě v práci jsme si půjčili foťák, Instax, ze kterého hned máte fotky a můžete je lepit do alba nebo si je nechat jako památku. Fotka a album vám zůstane napořád, takže jsme moc rádi, že jsme se nad tím zamysleli.

Co by to bylo zas svatbu bez fotografa, videa, líčení a účesu nevěsty. Přesně takový článek pro vás chystám. 

Přečtěte si takéSvatební inspirace pro zaneprázdněné nevěstya Udělejte si svatbu podle sebe.

Budu pro vás mít také eBook zdarma, kde budou super vychytávky, seznamy kontaktů a ceny věcí, ať si můžete svatbu pěkně a rychle naplánovat. Těšte se.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *