Svatební inspirace pro zaneprázdněné nevěsty

Jste vytížená nevěsta a není ve vašich silách obejít všechny svatební salóny, ochutnat dorty, prohlédnout si výzdobu a další věci, které ke svatbě patří? Já tohle naprosto chápu. Ale jste tady správně, protože po přečtení článku určitě chytnete inspiraci. Vyhnete se stresu a ušetříte čas, který nemáte nebo ho nechcete investovat všechen do přípravy svatby.

Pro všechny nevěsty je svatba životní událost a chtějí se kochat produkty, které jsou na svatbu na trhu dostupné. Úplně tomu rozumím, je to krásné a je toho opravdu hromada a pak další hromada a ještě jedna. Ale kde začít a co je potřeba udělat první?

Nejen těm, co jdou do první svatby se může hodit tento seznam a můžete jít bod po bodu, protože pak budete klidnější, že už něco máte.

Tak pojďte na to.

Místo

My jsme si nejdřív vybrali místo. Měli jsme tak nějak dopředu jasno, že nechceme mít svatbu na klasickém místě, protože nám vadilo, že většinou jsou to takové továrny na dělání svateb. Tohle je ale pouze náš názor. Vím, že i na místě, kde se dělají svatby často, tak to dokáže být krásný zážitek pro všechny a mají tam všechno připravené a zajeté, takže vás a ani je nic nemůže překvapit. Záleží, co máte rádi.

My jsme si vybrali místo kousek od Staroměstského náměstí. Je to historická budova, kde jsou normálně kanceláře, konference a kavárna. Opero se nám moc líbilo kvůli svému atriu, umístění a i tomu, že jsme všechno mohli mít na jednom místě.

Téma a barvy

Některé svatby mají občas vlastní téma. Když jsou třeba nevěsta a ženich fanoušci Harryho Pottera nebo něčeho jiného, co je prostě naprosto oba vystihuje. Může to být fajn v tom, že máte pak jasno, jaké budou barvy, jaké budou dárky a výzdoba. V našem případě jsme úplně neuměli dát dohromady roboty a knížky, i když kreativně by se to určitě nějak dalo.

Pro barvy je super jako inspirace Pinterest, kde si krásně můžete udělat svatební nástěnku a ukládat si tam všechno, co vás zaujme. Navíc jsou tam už udělané vzorníky barev, takže je pěkně vidíte i u sebe. Určitě to vyzkoušejte. Můžu jen doporučit. My jsme nakonec zvolili kombinaci bordová, růžová, šedá a bílá. Na fotkách je vidět, jak to vypadalo na živo.

Pozvánky

Jsou jedna z věcí, kterou doporučuji udělat dopředu, protože nějakou dobu trvá, než je vytisknou. Zase je super nástroj k inspiraci Pinterest, jsou tam různé vychytávky a možnosti, co by vás možná ani nenapadly. Pokud jste někdo graficky zdatnější, tak vyzkoušejte Canvu, kde jsou různé možnosti textů a pozadí a můžete jen dodat tisková data a nechat si pozvánky vytisknout.

My jsme tady využili pomoc dvou kamarádek, které nám pomohly s tiskem pozvánek a s designem. Pozadí na pozvánky jsme si stáhli z creativemarket. Měli jsme pozvánku, která se skládala ze tří částí a byla zabalená v takové kytce, kterou každou složil manžel, protože má rád origami. Šedé obálky jsem objednala přes internet.

Oddávající

Prosím vás tohle je téma, které my jsme nechali na poslední chvíli, protože jsme byli svatební nováčci, ale já vám o tom řeknu, a tak budete připravení. Pokud plánujete svatbu v obřadní síni nebo v kostele, tak jste v suchu a oddávajícího máte jasného. Ale jestli, jako my, uvažujete o svatbě mimo obřadní síň a chcete třeba oddávajícího z matriky, tak si zjistěte, jestli vůbec chodí oddávat mimo síně. My jsme se nakonec přes známé a mnou pročtené diskuse dostali k Dobroslavu Makovičkovi a bylo to skvělé.

Prsteny

Toto téma nás vyloženě bavilo, takže jsme prsteny šli zařizovat už 3 měsíce před svatbou. Je dobré to udělat, protože výroba šperků také zabere čas. Manžel už se těšil, až bude mít  svůj prsten a já jsem se samozřejmě kochala těmi možnostmi. Vybrali jsme si šperky od 27jewelry, protože jsou nádherné, nadčasové a už jsem od nich měla zásnubní prsten, který úplně miluju! Co mi přišlo opravdu moc hezké a netradiční bylo, že si můžete nechat dát otisk toho druhého do svého prstenu. Opravdu naprosto dokonalé umění a všude je doporučuji.

Catering

Kamarádi a známí jsou nepřebernou zásobárnou kontaktů a zkušeností. Myslete na to! Svěřte se jim, když jste v koncích a nevíte kudy dál. Kdybych já tohle neudělala, tak bych se nikdy nedobrala našeho cateringu Sweet And Peppers Days, který mohu doporučit všemi deseti. Všechno s vámi proberou do podrobností, vysvětlí a jejich jídlo vypadá neotřele, i když jde o klasickou svíčkovou. A byly to fakt dobroty. Já jsem poptávala i klasické cateringy, ale tam mi chyběl osobní přístup, všechno bylo takové generické a sterilní, že jsem si prostě nevybrala.

Svatební dort

Uvažovala jsem, že oslovím cukráře, kteří pečou dorty zvlášť, ale pak jsme se s lidmi z cateringu domluvili, že nám připraví i dort. Byla to trefa a měli jsme i ochutnávku. Podobný dort jen menší zařídil manžel i na naše výročí. Mňam, mňam. Nemůžeme se ho nabažit. Šlo o red velvet, na kterém byl máslový krém a zdobený byl čerstvými jahodami.

Svatební šaty pro nevěstu

Pro mě velké sousto. Šla jsem do dvou svatebních salónů. POZOR, jestli nejste znalé v tomto tématu, tak většinou je potřeba mít domluvenou schůzku na konkrétní termín a den, aby měli vaši velikost. Je jen málo salónů, kam můžete přijít jen tak z ulice. Když máte velká prsa a nejste hubené jak proutek, tak vám asi většina šatů nepadne. Zažila jsem to, tak vím. Když jsem se viděla v některých šatech ze salonu, které byly moc krásné, tak jsem si pořád říkala, ale to nejsem já. Podle mého názoru by měly šaty trochu odrážet nevěstu a měl by v nich být nějaký nápad. Pak víte, že máte originál.

Díky mé sítí známých jsem oslovila slečnu z dětství, která šije nejen šaty. Barča mi udělala dokonalé šaty a dala do toho všechnu svou lásku a talent. Také se mnou oběhala vyhlášené obchody s látkami v Praze, kde jsem si látky na šaty pod jejím dohledem přímo vybrala. Byl to jednak neskutečný zážitek a také profesionální práce. Já bych sama nevěděla vůbec kam jít.

Svatební oblek pro ženicha

Oblek pro ženicha jsme vybrali v Le Premier. Manžel si ho chtěl nejdřív nechat ušít, ale pak našel jeden v aktuální kolekci, který mu ještě malinko upravili přímo tam a bylo hotovo! Personál byl super a moc příjemný. Co si nechal manžel nakonec u nich ušít na míru, byla svatební košile, kterou si mohl poskládat podle svého. Vybral si materiál, střih, tvar límečku a vyšili mu i náš společný monogram na manžetu.

Další věci, které se hodí mít na svatbu připravené v rukávu? Přečtěte si můj další článek Udělejte si svatbu podle sebe a „5 věcí, která vaše svatba potřebuje k dokonalosti„.

2 názory na “Svatební inspirace pro zaneprázdněné nevěsty”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *